A 12 m2 Sharpie – t, 1931 – ben Warnemünde – ben a Kröger testvérek tervezték, és először saját maguk építették, majd később a brémai Abeking & Rasmussen vette át a gyártást. Az Egyesült Királyságba szállított első 12 m2 Sharpie – k konténerben érkeztek a Kings Lynn dokkokba, ahol az elbeszélések szerint a tulajdonosok kisorsolták, melyik hajó kié lesz, majd kicsomagolták és azonnal versenyezni kezdtek új hajóikkal. A hajók akkor egyenként £45 – ba kerültek, melyeket mahagóni ládákba csomagolva szállítottak. Kicsit később egy hat hajóból álló flotta a Birmingham – i, Barnt Green Sailing Club – ba került. Az osztály ideálisnak bizonyult az Észak – Norfolk környéki árapályos vizeken is, így gyorsan növekedésnek indult, főként a Brancaster Staithe Sailing Club – nál. Az osztályt a The United Hospitals Sailing Club és a The Royal Corinthian Sailing Club is átvette, és széles körben vitorlázták vele végig a keleti és a déli partok mentén, különösen Chichester és Langstone kikötői környékén.
Az osztály fénykorát 1956 – ban élte, amikor is a Melbourne – i Olimpiai játékokon szerepelt, ahol Kiwi arany, Ausztrál ezüst és Brit bronzérem született. 1960 – ban a Repülőhollandi, váltotta a 12 m2 Sharpie – t az olimpián, és ezután a flotta létszáma csökkenésnek indult. Az ausztrálok úgy alakították át a dizájnt, hogy elkészített egy lightweight változatot. Ez egy ugyanolyan formájú hajótest volt, de negyed hüvelykes rétegeltlemezből épült, és a gaff rigget alumínium árbocra és átmenőlatnis nagyvitorlára cserélték, valamint spinnakerrel és trapézzel szerelték. Ebben az osztályban (lightweight sharpie) még ma is sokan versenyeznek Ausztráliában.
Jelenleg körülbelül hatvan 12 m2 Sharpie található az Egyesült Királyságban, amelyek versenyre alkalmas állapotban vannak, de Hollandiában, Németországban és Portugáliában is léteznek flották. Ezek a hajók ma is megőrizték eredeti dizájnjukat. Minden évben megrendezik a nemzeti bajnokságokat, amelyre rendszeresen érkeznek nevezések a tengerentúlról, valamint az Európa – bajnokságot, amelynek felváltva Anglia, Hollandia, Németország és Portugália ad otthont. Az EB – k rendszeresen több mint 50 hajóból álló flottát vonzanak.
A hajó a típusnevét az eredeti vitorlafelülete után kapta 12m2 Sharpie, viszont a technika fejlődésével a mai hajók vitorlafelülete már megközelítőleg 16m2. Az osztály továbbra is virágzik, számos hajót felújítottak, és aktív verseny és társasági élet van az osztályban. Az is figyelemre méltó jellemzője az osztálynak, hogy sok jelenlegi tulajdonos már második vagy harmadik generációs hajótulajdonos, így nem meglepő, hogy az évek során rengeteg vitorlázó megfordult már a 12m2 Sharie osztályban.
A korábbi ausztrál bajnokok között Sir James Hardy, John Cuneo, Rolly Tasker és John Bertrand is megtalálható. Rolly Tasker volt az első, aki az 1956 – os Melbourne – i olimpián Ausztrália első vitorlásérmét megszerezte, amikor is John Scott – al ezüstérmes lett a 12m2 – es Sharpie osztályban.
A hajó technikai adatai:
Hossz: 5,99 m
Szélesség: 1,43 m
Merülés: 0,96 m
Súly: 230 kg
Árboc: 6.80 m
Vitorlafelület: 12.7 m2
Legénység: 2 fő