Pár nap és kezdetét veszi a Klasszikus Kupasorozat. Első helyszíne és házigazdája nem más, mint a csopaki Kereked Klub – a klasszikusok egyik bölcsője.
Mi várható? Lesz szél – ha a szelek istene, Aiolosz kegyes lesz hozzánk, eszem – iszom, dínom – dánom, pezsgős koccintás, panelbeszélgetés, a tánc pedig csak rajtunk múlik.

A kerekedi verseny az, ahol az esetek többségében nem hogy pont jó, inkább túl sok szél szokott lenni, és elég szeszélyes is – ezért most előre kérjük a szelek istenét, legyen kegyes hozzánk. Nem kívánjuk a vitorlaszaggató szelet. Tavaly elég volt, köszönjük. Tudjuk, nem kívánságműsor, de reménykedni lehet.
A szombati napon, remélhetőleg izgalmas és jó szeles versenyt követően a szervezők egy fél órás panelbeszélgetéssel várják a versenyzőket, majd a vándordíjak átadására kerül sor, végül zenés vacsora, jóízű beszélgetés zárja az estét.
Az idei évben a Klasszikus Flotta újrahuzalozására koncentrálunk, így a panelbeszélgetést is erre építjük. A Klasszikusok múltjából merítünk majd inspirációt a jelen kihívásaira és célt adunk a jövő klasszikusainak. A kerekasztal beszélgetésben részt vesz Szilbereky József, volt 30-as cirkáló osztálykapitány, Németh Zsolt, Kata Réka – 25-ös túrajolle női versenyzője és Dulin-Antoni Viktor a 25-ös túrajolle osztály osztálykapitánya. Mindegyik résztvevőnek akad majd olyan története, mondanivalója amiből és által biztosan egy remek kerekasztal beszélgetés fog kikerekedni – Kerekeden.

A vasárnapi futam sikerességéhez ismét Aioloszhoz fogunk fohászkodni, természetesen a szombat esti pezsgős koccintás egyfajta felajánlásként fog szolgálni a vasárnapi szép szélért.
A két napot, ahogyan eddig is, az eredményhirdetés és díjkiosztó zárja majd. Egy-két baráti kézfogás még, beszélgetés, laza ebéd, majd búcsú – a következő versenyig.
Találkozunk Kerekeden!
Írta: Cserkúthy Hanna